top of page

Klinik

IMG_2277 2.jpg

Saç Ekimi Hakkında

· Dinlenme asaması 8-10 gündür, sonrasında normal yasama dönebilirsiniz.

· 8 gün sonra herhangi bir şapka takabilirsiniz.

· İlk 3 hafta - sauna, kapalı havuz ve vücut geliştirme aktivitelerinden kaçınmalısınız.

· 3 hafta sonra, greftler dinlenme fazına girerken ekilen saçlar, greftler içeride kalacak sekilde bir kereye mahsus dökülür. Yenilenmiş saçlar ile büyüme yaklasık 10-12 hafta sonra gerçekleşmeye baslar. Ekimden 3 ila 6 ay arasında greftler yavaş yavaş yeni saçlar çıkarmaya baslar. Saç ekiminin nihai sonucu, kalıcı olarak güçlü saçlarınızın çıkma süreci 10-12 ay sonra tamamlanır.

 

· Operasyon yaklaşık 7-8 saat sürmektedir.

· Operasyon sonrasında 1 hafta antibiyotik kullanılmaktadır.

· Saç ekimi planlaması ve çizimi klinikte operasyon günü yapılmaktadır.

 

Sedasyon (uyku hali) ile saç ekimi seçeneği:

Genellikle, saç ekimi prosedürü için lokal anestezi yeterlidir. Hassas veya endişeli hastalar olması durumunda, işlem alacakaranlık uykusunda da (sedasyon) yapılabilir. Sedasyon sırasında güçlü bir sakinleştirme etkisi elde edilir, hasta rahatlar. Sedasyon ve ağrı kesici kombinasyonu, genel anestezi ile yapılan operasyonlardan daha ucuz olması ve potansiyel risklerden kaçınılması avantajına sahiptir. Hastamız tüm işlem boyunca deneyimli anestezi uzmanımız tarafından kontrol altında tutulmaktadır.

Hospital.jpeg

Özel Srk Polikliniği / Dr. Sermin Durmaz

2015 yılında açılan Özel Srk Polikliniği, plastik ve rekonstruktif cerrahi alanında hizmet vermektedir . Plastik Cerrah Dr. Aslı Berker, klinik direktörümüz olarak tecrübesi ve yetkinliğini tüm ekibimiz ve hastalarımıza sunmaktadır.

Tecrübeli kadro ile birlikte en yüksek hijyen standartlarında ve modern mikro cihazlarla, saç ekiminizi mümkün olduğu kadar hassas bir sekilde yerine getiriyoruz.

bottom of page