top of page

Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız ...

Saç ekimi ağrılı mıdır?

Greftlerin çıkarılması lokal anestezi altında yapıldığından, nakil sırasında hastanın ağrı hissetmemesini sağlamaktır. Ancak hafif bir baskı hissi duyulsa da, bu durum rahatsızlığa neden olmaz. Aynı şekilde, iyileşme aşaması da tamamen acısızdır. 

 
Saç alındığı donör alanda belli olur mu?

Hayır. Bu tam olarak FUE Tekniğinin FUT tekniğine göre büyük avantajıdır. FUE yönteminde, küçük greftler alınır, iz kalmaz. Sadece daha yakından inceleme ve parlak ışık altında, küçük boyutlu gözenekler görülebilir, ancak mevcut saçın altında belli olmaz.

 
Ekilen saçların uzaması ne kadar sürer?

Ekim sonrası ekilen saçların kalıcı olarak uzamaya başlaması için 3 ay gereklidir. 6. aydan itibaren degişim farkedilir ve doğal, hacimli bir sonuç 10-12 ayda alınır.

  

Ekilen saçlar ne kadar uzar?

Saç büyümesi için bir sınır yoktur. Vücudun kendi saçı olduğu için hastanın genetik saç uzunluğu tarafından izin verildigi sürece uzamaya devam eder. 

 

Başkasının saçından ekim yapılabilir mi?

Doku uyuşmazlığı sebebiyle, vücut yabancı kılları dogrudan reddeder. 

 
Her iki cinsiyette de saç ekimi olabilir mi?

Aşırı testosteron nedeniyle saç dökülmesinden muzdarip erkekler ve kadınlar, saç ekimi geçirebilir.

 
Saç ekiminde minimum yaş nedir ve yaş sorunu var mıdır?

Yaş durumu nakil için sadece küçük bir rol oynar, Saç dökülmesinin nedeni daha önemlidir. Sadece hormonal saç dökülmesi bu yöntemle iyi bir şekilde giderilebilir. Temel olarak, erkekler ve kadınlar, kırk yasına kadar erkek hormonlarının fazlalığı ile artan saç dökülmesinden muzdarip olabilir.  

Saç ekimi ne kadar sürer?

Operasyon yaklaşık 7-8 saat sürmektedir. Ayrıca operasyondan sonraki gün bakım ve kontrol için tekrar ziyaret gerekmektedir.

Saç ekiminin riskleri nelerdir?

Genel anestezi altında yapılan bir işlem olmadığından; saç ekiminde riskler genellikle nispeten düşüktür.

  

Ekim ile saçın süreç sonrası görünümünü etkileyebilir misiniz?

Evet, bu mümkün. Hasta belli bir büyüme yönü istiyorsa, ortak bir çözüm bulmak için bu talep iletilmelidir. Saç nihayet büyümesini tamamladıktan sonra, her zamanki gibi şekillendirilebilir.

bottom of page